Meie veebileht kasutab küpsiseid veebilehe funktsionaalsuse, veebilehe jõudluse, analüüsi, isikupärastatud sisu ja reklaamide jaoks. Klõpsates "NÕUSTUN KÕIGI KÜPSISEGA" nõustute sellise kasutuse ja teabe jagamisega meie partneritega. Saate rohkem teavet meie küpsiste kasutamise ja partnerite kohta ning samuti saate oma nõusolekut muuta küpsiste poliitikaga.
ECOALF - BECAUSE THERE IS NO PLANET B
Ettevõte ECOALF, mille peamiseks eesmärgiks on luua tõeliselt jätkusuutlik moekaubamärk, sündis 2009. aastal Hispaanias. ECOALF usub, et jätkusuutlikkust on võimalik saavutada, peatades loodusliku tooraine vastutustundetu kasutamise tootmises, mis meie planeeti äärmiselt reostab. Ümbertöötlemine oleks ECOALF asutaja Javier Goyeneche väitel suurepärane lahendus, kui õnnestuks toota uue põlvkonna ümbertöödeldud tooteid, mille kvaliteet ja disain oleks võrdväärne ümbertöötlemata toorainetest toodetud toodetega. ECOALF kuulub BCorp ettevõtte projektile #zeronet2030. Selle projekti eesmärk on vähendada 2030. aastaks kasvuhoonegaaside heitkogused nullini.
Vee säästmine
Vastavalt hiljutisele UNESCO uuringule puudub 2200 miljonil inimesel ligipääs turvalisele joogiveele. Seepärast on ECOALF pühendunud oma riiete tootmisel vee vastutustundlikule kasutamisele:
• Valib töötlemiseks vähem vett vajavaid kiudusid ja materjale.
• Valib tõhusamaid ja vähem vett vajavaid materjalide värvimise protsesse.
• Teeb koostööd uusi, vee tarbimist vähendavaid tehnoloogiaid loovate ettevõtete ja tarnijatega.
• Juhindub Piiratavate materjalide nimekirjast, et tagada tootmises vaid kahjutute keemiliste ainete kasutamise ja toksiliste ainete kõrvaldamise.
|
Upcycling the Oceans ECOALF fond sündis 2015. aastal Vahemeres koos Upcycling the Oceans projektiga, mille käigus kõrvaldati kalurite abil aktiivselt prügi ookeanide põhjast.
|
Materjalid Ümbertöödeldud polüester. Kasutades ümbertöödeldud polüestrit (PET), vähendab ettevõte kasutatava vee kogust koguni 20%, energiat –50%, CO2 - 60%* (*Andmed on arvutatud ringlussevõetud PET-i ja tavapärase polüestri võrdlemisel). Ümbertöödeldud polüestrit saab korduvalt ümber töödelda, seepärast on see materjal ringmajanduses väga kõrgelt hinnatud. Ümbertöödeldud nailon. Paljud ECOALF udusulejoped on toodetud ümbertöödeldud nailonist. Kõige uuenduslikumate tehnoloogiate kasutamine võimaldab ettevõttel toota eriti kergeid ja pehmeid kangaid, tänu millele kliendid seda kaubamärki valivad. Võrreldes hariliku nailoniga vähendab ümbertöödeldud nailon kõvasti tootmisprotsessi etappide arvu. Tänu nende protsesside vähenemisele vähenevad ka CO2 heitkoguseid ja vee tarbimine. Kui rõivad ära kuluvad, saab ümbertöödeldud nailonit korduvalt ümber töödelda. Ümbertöödeldud puuvill. Umbes 3% maailma pindala on hõivatud puuvilla tootmisest. Enam kui pooled puuvillapõllud on kunstlikult niisutatavad ja ligi 90% selleks kuluvast veest on joodav. Üks peamisi tekstiilitööstuse keskkonnamõjusid on puuvill, kuna selle kasvatamisel ja tootmisel kasutatakse palju vett. Puuvilla toodetakse sageli arenguriikides, kus on elanikel juba raske joogivett saada. Ümbertöödeldud vill. Alternatiiviks harilikule, otse loomadelt saadavale villale on ECOALF valinud ümbertöödeldud villa kasutamise. Villa töödeldakse ümber mehaaniliselt, sarnaselt puuvilla ümbertöötlemisele. Nagu ka ümbertöödeldud puuvilla puhul, on nii saadud lõpptoote kvaliteet tavapärasest madalam. See on põhjus, miks on regenereeritud villa peetud alati madala või teisejärgulise kvaliteediga materjaliks. ECOALFi eesmärk on tõsta selle materjali kvaliteet esimese villa tasemele ja et seda kasutataks kogu maailmas. Kasutatud jahvatatud kohvi kasutamine rõivaste tootmisel. Tehes koostööd ettevõttega, kellel on patent kohvipuru tehniliste omadustega graanuliteks muutmiseks ja segades need kohvigraanulid tehasematerjalidega, võib ECOALF anda oma rõivastele omadused, mis muidu vajaksid keemilist töötlemist. Nendeks omadusteks on: kiire kuivamine, kaitse UV-kiirguse eest ja eriti kiire ebameeldivate lõhnade kõrvaldamine. |
|