Meie veebileht kasutab küpsiseid veebilehe funktsionaalsuse, veebilehe jõudluse, analüüsi, isikupärastatud sisu ja reklaamide jaoks. Klõpsates "NÕUSTUN KÕIGI KÜPSISEGA" nõustute sellise kasutuse ja teabe jagamisega meie partneritega. Saate rohkem teavet meie küpsiste kasutamise ja partnerite kohta ning samuti saate oma nõusolekut muuta küpsiste poliitikaga.
REIMA - VASTUPIDAVUS ON JÄTKUSUUTLIKKUSE VÕTI
REIMA tähtsaimaks eesmärgiks on kõige jätkusuutlikuma tootmise tagavate materjalide valik. Hoolikas valimine aitab vähendada jäätmeid ja rõivaste negatiivset mõju keskkonnale.
Vastupidavus
Lasterõivaste vastupidavus on jätkusuutlikkuse võti. Aga kuidas teada saada, kas kangas on tugev? REIMA kasutab niinimetatud Martindale testi, mille käigus hõõrutakse igat kangast liivapaberiga, et veenduda, kas see on sobiv kokkupuuteks karedate pindadega. Martindale minimaalne nõue kõigile jopedele on 15 000 topelthõõrumist liivapaberiga, kõigile pükstele ja kombinesoonidele aga 30 000 topelthõõrumist. Teoreetiliselt tähendab see, et kanga kulumiseks või kahjustumiseks võite Te krobeliselt asfaldil libiseda minimaalselt 30 000 korda. Enamuse toodete Martindale andmed leiate nende kodulehtedel. Veendudes, et meie kangad vastavad oma otstarbele ja tagades, et lapsed saaksid maksimaalselt nautida väljas olemist ja aktiivset elu, aitame vähendada jäätmete kogunemist, mida põhjustab sagedane uute rõivaste ostmine, kuna vanad kuluvad kiiresti ära.
Tee rohelisemate materjalide poole
Tekstiilitööstuses on toimumas suured muutused, mille põhimissiooniks on keskkonnasõbralikkus. Kuna see on ka REIMA eesmärk, lõi ta suunised, kuidas suurendada tootmises vastupidavate materjalide, nagu ümbertöödeldud polüester, orgaaniline puuvill, tencel, ümbertöödeldavad materjalid, eetilised udusulgedest materjalid ning vill ja muude materjalide osakaalu. 50% REIMA 2021. a kevad/suve kollektsiooni mudelitest on toodetud jätkusuutlikest materjalidest. 2023. aastaks töödeldakse ümber 100% REIMA tootmises kasutatavast sünteetilisest villast ja 50% kangastest saavad bluesign® sertifikaadi. Juba 2021. aastal saab 100% kasutatavast puuvillast ökosertifikaadi. Lisaks pakub REIMA ka teisi ökoloogilisi materjale, nagu puitmaterjalid, näiteks Tencel või bambusviskoos. Kõigi REIMA rõivaste teekonda saab jälgida, seepärast teate, kust on pärit Teie jope või muud rõivad.
Loomade õigused
Me kõik armastame loomi, seepärast on loomulik, et tahame neid kaitsta. REIMA ei kasuta kunagi tõelist karusnahka. Veelindude ja lammaste humaanse kohtlemise tagamiseks kasutatakse tootmises Responsible Down Standard (RDS) sertifikaadiga udusulgi ja Responsible Wool Standard (RWS) sertifikaadiga villa. Samuti tagab RDS, et kõik udusuled on toiduainetööstuse kõrvalsaadus ja nende kasutamisel puudub täiendav mõju looduskeskkonnale. REIMA ei kasuta riietes nahka.
|
REIMA Coffee Bean REIMA kasutab oma tootmisel peeneid süsiniku ja jahvatatud kohvi osakesi, mis on segatud polüestriga, et anda rõivale rohkem funktsionaalsust: kius sisalduv süsinik tagab parema soojapidavuse ja antistaatilised omadused. Kui jahvatatud kohvi töödeldakse kõrgel temperatuuril koos söega, moodustab süsi kärgstruktuurid. REIMA uuringutes suurendas kohviosakeste segamine polüestriga oluliselt materjali soojapidavuse taset. See tähendab, et see jope soojendab Sinu last külmal hommikul justkui cappuccino :) |
|
REIMA Mono-material Mono-material (ingl. ühest materjalist) õueriided on mõeldud nii taaskasutamiseks kui ka käest kätte edasiandmiseks. Taaskasutuse põhiprintsiip on vähendada toote valmistamiseks vajalike erinevate materjalide hulka. Rõivaste valmistamisel on tavaline kiudude segamine, et tekstiil oleks funktsionaalsem või esteetilisem, mistõttu on üsna raske leida viise, kuidas eraldada taaskasutuseks sobivaid kiusegusid. Sel põhjusel hakkas Reima välja töötama mono-materjale – materjale, mis koosnesid ainult ühest kiust, mitte nende segust. REIMA põhieesmärk on muuta kõik riided täielikult taaskasutatavaks, sealhulgas funktsionaalsed õueriided. Pärast neli aastat kestnud uurimistööd esitles REIMA uhkusega 2020. aastal oma esimest mono-materjalist jopet Voyager ja hiljem samal aastal esimest mono-materjalist talvejopet Kulkija. REIMA eesmärk on lihtne: kaitsta oma lapsi ja nende tulevikku. Seetõttu on 2023. aastaks juba 20% REIMA rõivastest mono-materjalist ja 50% kogu polüestrist läheb taaskasutusse. REIMA usub, et monomaterjalist riided ja nende taaskasutus saavad uueks normiks. Maailm, kus lapsi julgustatakse oma riideid jagama ja seejärel nende elukaart jälgima, on kasulik meile kõigile. See harjumus innustab jagamist ja taaskasutust, et võimalikult vähe riideid jõuaks prügimäele. Samuti aitab see lastel rohkem õppida jätkusuutlikkuse kohta ja teada saada, kuidas see meie imelisele maailmale kasu toob. |